W grudniu 2017 roku odbyły się trzy dwudniowe sesje szkoleniowe z Podstaw Elektrotechniki. We wszystkich sesjach uczestniczyło 32 mechaników z okolic Warszawy, Tarnobrzegu i Mielca.

Szkolenie to jest pomyślane jako szkolenie podstawowe, od którego należy rozpocząć przygodę z diagnostyką samochodową.

Mając wieloletnie doświadczenie szkoleniowe i warsztatowe uczymy jak wykorzystać do diagnostyki samochodów podstawowe narzędzia a przede wszystkim jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

W trakcie zajęć uczestnicy poznali podstawowe zagadnienia związane z prądem elektrycznym. Dzień pierwszy był poświęcony zapoznaniem się z podstawowymi prawami fizyki, metodami pomiarowymi przy użyciu multimetrów i oscyloskopu.

W celu opanowania tych umiejętności budowane były różne obwody elektroniczne przy wykorzystaniu zestawów edukacyjnych oraz pomiary na samochodach.

Drugi dzień poświęcony został na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Skoncentrowaliśmy się na omówieniu metod pomiarowych czujników, układu ładowania, prądu rozruchu. Główny nacisk położony został na zastosowanie oscyloskopu w diagnostyce.

Szkolenie zostało ocenione bardzo pozytywnie przez uczestników, dzięki cennym uwagom, które otrzymaliśmy w trakcie i po szkoleniach mogliśmy wprowadzić szereg usprawnień, które z pewnością wpłyną pozytywnie na kolejne sesje szkoleniowe.

Kolejne edycje szkolenia rozpoczną się już w lutym br. Więcej informacji takich jak zakres szkolenia, terminy znajdują się w kalendarzu szkoleń

UA-112697784-1
pl_PLPolish
Delphi Support